Kupno bylin w Olsztynie

Byliny są często spotykaną nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Północnej. Choć tak powszechny, może zaskoczyć swymi niezwykłymi właściwościami. Podbiał pospolity znany i ceniony jest w medycynie ludowej od dawna, a i dziś chętnie korzysta się z lego leczniczych właściwości. W jaki sposób można wykorzystać tę niezwykłą roślinę?
Podbiał pospolity to przede wszystkim cenne dla zdrowia składniki, ukryte w liściach oraz kwiatach tej rośliny. Znajdują się w nich śluzy oraz garbniki, są one też źródłem wielu ważnych kwasów organicznych oraz olejków eterycznych. Podbiał pospolity znany jest też z zawartości licznych soli mineralnych oraz ważnych dla zdrowia mikroelementów. Śluz i garbniki znajdujące się w liściach tej rośliny są zazwyczaj wykorzystywane jako lek ułatwiający odkrztuszanie. Chronią one drogi oddechowe, są zatem pomocne nie tylko przy kaszlu, ale i przy chrypce. Podbiał ma też dość silne właściwości przeciwzapalne, a znajdujące się w nim olejki eteryczne doskonale radzą sobie w walce z bakteriami. Odwar z tej rośliny jest od dawna zalecany jako lek przy uciążliwym kaszlu. Stosowany zewnętrznie również może pomóc. Skutecznie radzi sobie z takimi dolegliwościami, jak czyraki czy otarcia skóry. Okład z tej rośliny pomaga w walce z siniakami oraz stłuczeniami. Byliny  mogą się też sprawdzić jako skuteczny kosmetyk, zalecany szczególnie do pielęgnacji cery tłustej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>